"Krev jeho krve" 3. kapitola

18. března 2012 v 23:19 | MARCINE |  Rukopis "Krev jeho krve"

3.
"Musíme zalejt ty kytky v květináčích," obrátila se ke svému opodál stojícímu muži.
"To je zbytečný," odpověděl, " vždyť pršelo, je to mokrý."
Skoro až nevěřícně zatlačila prsty pravé ruky do hlíny a uspokojivě přikývla.

Verunka tatínka milovala tak, jak jsou schopné dcery své zploditele milovat. Nadevše. Vždyť tatínek je přece jen jeden! A jak byl pozorný! A milý! Povolil Andílkovi chovat doma nejrůznější zvířátka! Křečky, morčata, dokonce kočky!
Tři kocoury vlastnoručně sám přinesl. Všichni se jmenovali Mindik. Samozřejmě nejdříve přinesl jen jednoho, kterého na přání Verunky pojmenovali Minda, jenže pak zjistili, že kočka není kočka, ale kocour.
Ten první se záhy zaběhl. Ten druhý s nádhernýma modrýma očima také, a ten třetí se stal na dlouhá léta Andílkovým miláčkem.
Každý den se Hana po návratu z práce vyklonila ve třetím patře činžovního domu z okna a zavolala: "Mindiku!"
A to jste měli vidět! Najednou se tam zjevil čekající kocour a řval a kvílel, jak kocouři umějí, než si pro něj Hana ty tři podlaží dolů na dvůr seběhla. Pak jí doslova motal osmičky mezi nohama při výstupu na schodišti zpátky do třetího patra.
Tam se napil z misky podstrojeného mléka a zalehl do křesla, jako by to ani nemohlo být jinak, takhle to zkrátka bylo a bylo to přirozené, nikdo to nepitval. A když tam někdo seděl s ním ve vedlejším křesle a náhle se zvedl, aby odešel cokoli udělat, Mindik okamžitě svoje místo opustil a zalehl teplé místečko po něm.
Zemřel. Ne stářím, ani neutekl jako jeho předchůdci, bylo to mnohem horší. Když se po Hany zavolání ani třetí den neozval, tušili to nejhorší.
Čtvrtý den jim přišla paní ze sousedního domu říct, že jejich kocoura našla ve své zahradě mrtvého. Jeho ztuhlé tělo mělo omotaný kus drátu okolo krku…

Ucelený rukopis ke stažení zde :
http://www.ebookforum.cz/knihy/psychologicke/krev-jeho-krve/
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama