Tajemná návštěva

2. prosince 2011 v 22:04 | MARCINE |  Úryvky z rukopisu "Psí historky", aneb co se do knížky nevešlo

Mirka přiběhla ze školy domů v doprovodu své spolužačky Evičky, která s sebou přinesla bedýnku s tajemným obsahem. Dan je radostně přivítal a přihopkal k bedničce v domnění, že mu holky přinesly něco na zub. Je zvyklý na babiččiny návštěvy, která po vřelém uvítání otevře tašku a něco dobrého z ní vyndá. Plexisklový objekt uprostřed předsíně nedůvěřivě očichal a čumáček mu zakmital všemi směry, z čehož byl úplně vedle, protože se s tímto pachem ještě nikdy nesetkal.
Evička zvedla víko a k Danovu i mému překvapení vytáhla z bedničky živého chlupatého plyšáka - morče. Holky si sedly v pokoji na postel a začaly si s morčetem hrát. Dan byl v tu ránu na posteli taky a ocásek mu vibroval jako vrtule. Opatrně a zvědavě zvířátko očichával a nervózně obíhal okolo děvčat. Mirka s Evičkou se chichotaly, jak to malé holky dokážou, a Dan se vztyčeným kmitajícím ocáskem se snažil dostat k morčeti co nejblíž. Jakmile zakviklo, byl z toho naprosto "jelen".
"Jé, morčátko udělalo loužičku," zašvitořila s láskou Evička.
"A tady taky," ukázala prstem na svoji postel překvapená Mirka. Nejistě se na mě podívala, co tomu jako řeknu.
Zaskočilo mě to. Dan nám běžně do postele nikdy nečural.
"To je normální, to dělá i u nás doma," ubezpečilo mě devítileté děvčátko.
Vzpamatovala jsem se.
"Ale teď se ti může, Mirko, stát, že Dan ty loužičky bude přečurávat, tak jako je zvyklý venku, aby všichni dobře věděli, že je tady jeho teritorium," snažila jsem se uvést situaci na správnou míru, "a loužička od Dana bude podstatně větší..."
A tak si Evička radši položila morčátko na klín a já odešla z pokoje s vroucím přáním, že když se morče náhodou znovu počurá, nebude to na postel.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama