Můj bráška Lui

14. prosince 2011 v 22:39 | MARCINE |  Z našich Deníčků

Moji milí kamarádi Hafíci,

tak vám štěknu, že si ta moje panička konečně pořídila kamaráda. Jmenuje se Lui. Odešel jsem po vleklé nemoci na obláčky a ona byla moc smutná, že tomu nedokázala zabránit, i když se ze všech sil snažila. Nevěděl jsem, jak ji zase udělat veselou, tak jako bývala se mnou. Pak jsem na to přišel.
Štěkal jsem na ni z obláčku, ať se skamarádí s Hafíky a nabídne jim moji knížku, kterou o mně napsala a ilustrovala ještě za mého života. Mezi pejsky (a kočičkami) jsme objevili spoustu kamarádů, a jsme tomu moc rádi, bez nich by se moje panička snad utrápila. Během doby, kdy jsme se s mým profilem DAN vyskytovali na Hafíkách, odešli někteří z vás za Duhový most, což moji paničku velmi roztesknilo, ale my pejsci máme čas k žití na zemi mnohem kratší než naši páníci, a jestli ho prožijeme v láskyplném domově společně s nimi, odcházíme smířeni a šťastní.

Nedávno přišla do Dárkovky se svojí maminkou malá holčička, zatahala moji paničku za rukáv, oči sklopené, a zatímco její maminka nakupovala, ona natáhla drobnou ručku a podala mojí paničce složený papír. Panička se udiveně zeptala, jestli je to opravdu pro ni. Dívenka přikývla. Panička lístek rozložila a uviděla namalované flekaté zvířátko.
"To je pejsek?" zeptala se panička.
Dívka přitakala.
"A drží kostičku?"
Kývla.
"A tys mi ho dala?"
Opět beze slova kývla.
Panička holčičce poděkovala a obrázek si schovala.
Zatím zdaleka netušila, že ten flekatý pejsek skutečně existuje a čeká jen na to, až se jeho současní páníci rozhodnou k jeho prodeji a až moje panička objeví ten inzerát a pojede si pro něj.

Jak vidíte, mám hodně nebeské práce s řízením všeho okolo mé rodiny na zemi, aby nakonec všechno dopadlo tak, jak si přeji. Pa. Váš kamarád DAN
(8. červen 2010)

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama