Kokřice Benynka

5. prosince 2011 v 21:39 | MARCINE |  Úryvky z rukopisu "Psí historky", aneb co se do knížky nevešlo

Na začátku letních prázdnin 2002 vběhla hlavním vchodem do "naší" samoobsluhy fena zlatého kokršpaněla. V té době jsme Dárkovou prodejnu ještě neprovozovali, tenkrát nás docela obstojně uživil obchod s potravinami.
Protože má manžel odnepaměti respekt ze psů, poslal skladníka, ať ji vyvede ven. Sotva tak skladník učinil, s dalším zákazníkem byla fena zase uvnitř. Opět ji odvedl. Tato situace se zopakovala několikrát. Nakonec kokřice vběhla do zázemí samoobsluhy, kam ji nejspíš zavedly lákavé pachy uzenin a dalších lahůdek.
Když manžel zjistil, že to rozhodně není žádná krvelačná šelma dychtící po jeho krvi (fobie ze psů), zželelo se mu jí a vyvedl ji na zadní rampu, kam jí osobně přinesl tác plný šunky z úseku lahůdek. Fena všechno schramstla a manžel vzápětí pochopil, že má problém - kokřice se od něj nechtěla hnout. Upírala k němu své vděčné, řasami orámované oči. Nechal ji tam a ona tam na něj trpělivě čekala celou hodinu, než se přišel podívat, jestli už je pryč.
Jakmile ho znovu spatřila, měla nepopsatelnou radost. Kmitala celým svým zadečkem, nejen ocáskem. Manžel tak nadšený nebyl, jednoho pejska jsme doma už měli. Pak vymačkal čísla na mobilním telefonu.
"Nazdar, Leoši, vy jste s Majdou chtěli nějakýho psa, ne?" Hladil fenu za ušima a ta hltala každé jeho slovo. Manžel převyprávěl příteli příběh toho dne. "Přijedeme se na ni podívat," souhlasil Leoš.
Závěr byl takový, že si naši kamarádi fenku odvezli domů. Zbavili ji klíšťat, odblešili a nahlásili vytetované číslo v jejích slabinách. Nikdo se ale o ni nepřihlásil, a tak jim zůstala. Dali jí jméno Benynka, podle BENE, což je název naší letité rodinné firmy.
Naši kamarádi se trochu vyděsili, jestli si ji náhodou nevzali domů i s nenarozenými štěňátky. Veterinář je ale ujistil, že v očekávání rozhodně není, i když její vypouklé břicho tomu nasvědčovalo. Byl to jen pozůstatek vydatného krmení v zázemí manželovy samoobsluhy.
Benynka zůstala v rodině následujících osm let a naši kamarádi si uvědomili, že pes není jenom obyčejné zvíře, ale že je to hlavně obrovský přítel ;-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama