Zkratka

23. listopadu 2011 v 22:12 | MARCINE |  Fejetony (a jiné)

V jednom z předchozích článků jsem se zmínila o "zkratce". Tohle klíčové slovo vždy mělo pro mě a mé přátele veliký význam. Normálně člověk chápe význam "zkratky" tak, že je něco kratší a tudíž snadnější.
Náš kamarád Petr byl vždycky na "zkratky" machr. Kdekoli a všude HLEDAL zkratky.
"Půjdeme zkratkou!" zavelel pokaždé tak suverénně, že nás nikoho nikdy (i po pár zkušenostech) nenapadlo, že hodlá opět zaimprovizovat a že žádnou zkratku pochopitelně nezná. Několikrát nás tak zblbnul, že jsme ho uposlechli a pak nám dalo notnou práci najít cestu domů.
Tenkrát jsme Danečka ještě neměli, zato jsme všichni měli malé děti, a tak jsme kolikrát ztraceni v pustině chtěli na místě Petra uškrtit, když nás vedl z výletu svou zaručenou ZKRATKOU neznámým lesem dlouho po setmění do naší chaty, kde jsme byli ubytovaní.
Jeden z prvních "zkratkových" zážitků jsme prožili na zimní dovolené v Srní na Šumavě. Mirce byly dva roky, Vaškovi pět. Bylo nás sedm dospělých a sedm dětí. Vraceli jsme se z celodenního výletu, začalo se stmívat, děti byly hladové, žíznivé a unavené, včetně nás ostatních.
"Půjdeme zkratkou!" zavelel Petr.
"A znáš to tady dobře?" zeptali jsme se a zdaleka (opět!) netušili, co přijde.
"No jasně," suverénně přitakal Petr a dodal: "půjdeme po souřadnicích."
Před námi se objevil vysoký, sněhem zapadaný kopec a všichni zemdlelí únavou Petrovi uvěřili, že nás bezpečně a rychle dopraví svou "zkratkou" zpátky do chaty.
Naše Mirka byla ze všech dětí nejmenší a tak si ji manžel posadil za krk, zatímco ostatní děti ťapkaly po svých.
Všude závěje mrazivého sněhu, smrákalo se a studený vítr zesílil. Vepředu mezi stromy razil cestu (která tam samozřejmě nikdy nebyla!) Petr. Kopec byl místy tak strmý, že každou chvíli z ušlapané cestičky některé z dětí sklouzlo a ujelo mezi stromy do tmy. Než někdo z nás sjel za odpadlíkem, ujely mezitím i další děti. Tahle hra se dětem náramně líbila, takže rodičové po chvíli umdlévali vyčerpáním.
A jak dopadl můj manžel s naší dcerou za krkem?
Nikdy jsem netušila, že by se vůbec dala péřová bunda propotit, avšak manžel měl tenkrát propocená záda, jako by hrál celodenní turnaj ve squashi.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bell Bell | Web | 23. listopadu 2011 v 22:31 | Reagovat

Ahoj:) Přidáš mi prosím ozdobu v Datart soutěži? Kliknutím na tlačítko "Darujte ozdobu tomuto přání". Byla bych ti moc vděčná. Pokud to chceš nějak oplatit, stačí napsat a je to předem splněné:)

ODKAZ:
http://vanocni.datart.cz/marketa-hanusova-si-preje-smartphone-nokia/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama