Víkend na chatě

25. listopadu 2011 v 23:10 | MARCINE |  Úryvky z rukopisu "Psí historky", aneb co se do knížky nevešlo
Na chatu přijely rodiny s dětmi a psy. Hrubosrstý jezevčík Žulík Daníkovi udělal ohromnou radost. Míšenec dvou plemen Artur Dana moc nepotěšil. Stále si moc dobře pamatoval, jak ho při jiném setkání pokousal.
Když se na chatě Artur objevil, mohl se Dan pominout. Vztekle na něj vrčel, cenil se a štěkal a Artur mu vydatně odpovídal. A Žulík se samozřejmě přidal. Psi štěkali a my neslyšeli vlastního slova. Chudák Artur nakonec skončil na řemenu u stromu a Dana jsme strčili do chaty. Jakmile však někdo otevřel dveře, Dan proběhnul ven a bylo to tu znova. Neskutečný blázinec!
Artur se svými páníčky zůstal u nás i přes noc, stejně jako ostatní. Dan se ježil jako starý nevrlý kocour, sotva Artura zaslechl či ucítil. Byl sice s námi v jiné místnosti, ale celou noc byl v pohotovosti, a pokud zrovna neštěkal, aspoň vrčel a prskal, což nás nenechalo spát.
Druhý den ráno přátelé chatu opustili. Dan dlouho ostražitě obcházel místnost, v níž Artur v noci přebýval. Rozčileně očichával všechna místa nasáklá nepřítelovým pachem. Kdyby mluvil, možná by nám vynadal.
Později doma, když jsme pouštěli videa z našich společných setkání s přáteli, jsme si uvědomili, že Dan pokaždé přiběhne k televizi a zlostně blafe, jakmile zaslechne štěkat Artura.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama