Dovolená s Danem

20. listopadu 2011 v 20:29 | MARCINE |  Úryvky z rukopisu "Psí historky", aneb co se do knížky nevešlo

Na Javorové Skále prožívalo s námi dovolenou dalších pět rodin. Dan si začal zvykat na cizí lidi. Poznal tady Toníka, boloňského psíka, kterého si ihned zamiloval. Vídávali se několikrát do roka a byli tak šťastní, že se radostí olizovali, přečůrávali a nastavovali jeden druhému jako "lehké děvy". Všichni jsme si na jejich neobvyklou lásku zvykli a děti se přestaly ptát, co že to ti dva spolu vlastně dělají.
Jako poslední na chatu přijel mladý pár s Anetkou a Tolečkem. Anetka byla tříleté dítko a Toleček šestiměsíční novofunlanďák. Kromě dvouletého Toníka jsme tedy měli v chatě i dvě půlroční štěňátka - Danečka a Tolečka.
O Danovi skoro nikdo nevěděl, o Tolkovi ano. Zatímco u snídaně, oběda či večeře Daník loudil o kousek drobtu z talíře a nesahal sedícím lidem u stolu po kotníky, Toleček loudil u stolů taky a přitom cintal lidem do talířů. Nebo si jednoduše ze stolu nějaký ten řízeček stáhl a s laskominou utekl.
"Odveďte někdo toho psa!" zapištěla jedna z přítomných matek, jejíž rodina nikdy psa nevlastnila (a kterou o několik let později dostaly vděčné oči kokršpanělky Benynky). Stůl plný jídla bránila vlastním tělem před uslintanou tlamou poněkud většího štěněte. Její obličej stažený do grimasy odrážel obrovskou nechuť komunikovat s tímto přerostlým ucintaným tvorem.
"Tolku!" zařval majitel novofunlanďáka, "fuj, to nesmíš!"
Pak si Toleček čapl na bobek, jak štěňata dělají, a spustil se z něj vodopád. Pejsek se tvářil naprosto blaženě a já měla strach, aby se mi Dan neutopil. Všichni byli zděšeni, jak je všechno včetně Tolečka tak obrovské. Nejen on, jeho miska a pelíšek, ale i samotné čurání.
Někdo zavolal: "Jirko! Toleček čůral!"
"Už jdu!" ozval se z dálky. Zrovna řešil naprosto stejný případ se svou tříletou dcerkou na druhé straně chaty. Přiběhl do jídelny s vykasanými rukávy, kýblem s vodou a hadrem a dal se do úklidu. Uvědomila jsem si, že při jakékoli takové kalamitě mi stačí pouze papírové kapesníčky.
Zlatý jorkšírek Dan!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Katie Katie | E-mail | Web | 2. ledna 2012 v 9:42 | Reagovat

Hm...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama