Vzpomínka na první českou superstar (červen 2004)

28. července 2011 v 22:30 | MARCINE |  Fejetony (a jiné)
Zasedli jsme k obědu. Mirka spolkla antibiotika a pustila se do jídla, přesně podle návodu přiloženém v lékové krabičce. Vašek měl pozřít antibiotika až dvě hodiny po jídle. Blížila se polovina června a díky bláznivému počasí oba onemocněli.
"Mami, a kdo myslíš, že půjde tentokrát?" zeptal se Vašek a zakousl se do pečených kuřecích prsíček, přelitých tatarskou omáčkou.
"Já myslím, že Langerová," předběhla mé úvahy Mirka.
Pokrčila jsem rameny: "Já fakt nevím, možná že Langerová, i když z nich zpívá nejlíp."
"Ale teď už to stejně není jenom o zpěvu, viď," ujišťoval se Vašek.
Vybavila jsem si včerejší pěveckou soutěž, jež připoutala k televizní obrazovce minimálně polovinu Česka, a mého oblíbence Tomáše Savku, který včera své soupeře taktéž opustil. Ale nepřekvapilo mě to, věděla jsem, že teď je na řadě zákonitě on.
Už zbyli jen tři - mladinká a velmi učenlivá Šárka Vaňková, Aneta Langerová s hlasem jako deset zvonů a miláček národa Sámer Issa.
Uvědomila jsem si, že mi Vašek položil otázku.
"Ne, teď už to není jen o zpěvu," zopakovala jsem po něm, "teď už je to o sympatiích a o fanynkách."
Vybavil se mi nedávný televizní vstup z nákupního centra na Zličíně, kdy se před pár dny sešla poslední desítka soutěžících SuperStar a podepisovali své fotografie omdlévajícím fanynkám, až se z nich kouřilo. Převážně tam byly holčiny ve věku naší Mirky, možná trošku starší.
"Vždyť už minule vypadla Balogová, která byla nejlepší," pokračoval Vašek a dodal, "ale já chtěl, aby vypadla, chtěl jsem, aby nakonec zůstali Issa a Vaňková. A když teď vypadne Langerová, tak mi to vadit nebude. A jestli vyhraje Issa nebo Vaňková, to už mi bude jedno."
Zahleděla jsem se na svého patnáctiletého přežvykujícího syna a chápavě jsem pokývala hlavou. Martina Balogová skutečně vyhrát nemohla, i když jí pánbůh hodil do hrdla zlato lopatou, jak se vyjádřila porotkyně a textařka Gábina Osvaldová. Ač byla ze všech nejlepší, byla pro písklata, která převážně zahltila mobilní telefonní síť hlasujícími esemeskami, stará. Dvanácti až patnáctileté děti přece nebudou hlasovat pro Martinu Balogovou, které je dvacet pět let! Vždyť mají mezi soutěžícími šestnáctiletou Šárku Vaňkovou!
"Mně se líbí Vaňková," upřesnila Mirka (dvanáct let), "ale klidně může vyhrát Issa."
Takže Langerovou, která z nich zpívá opět nejlíp, děti odepsaly. Nevypadá ani jako popová princezna a není to ani Issa, miláček národa. Mimochodem - Sámer Issa zpívá česky příšerně!
Po týdnu:
Spletla jsem se. Sámer Issa zazpíval před týdnem písničku Jaroslava Uhlíře "Severní vítr" skutečně příšerně, na což zareagovala i porota, favorit-nefavorit, ale po týdnu s písní od skupiny Lucie "Amerika" zabodoval. K ní přidal i Michaela Jacksona a se svým tanečním číslem imitujícím tuto ikonu byl perfektní.
Nestačilo to na postup. Vypadl. Zřejmě jeho fanynkám došel kredit (Mirčině kamarádce její tatínek řekl, že klidně může "vyplácat" kredit na Issu, že jí okamžitě koupí nový). A nebo se třeba jednoduše ukonejšily, že nemá cenu zase utrácet za drahé SMS, protože favorit Issa stejně postoupí, ba co postoupí, on totiž celou tu soutěž i vyhraje!
Spletly se. Sámer Issa vypadl. A plakali všichni. Nejen mladinké fanynky, ale i další, které Sámerovo charisma rovněž dostalo. Zbyla Langerová a Vaňková.
"To jsem z toho fakt vyplesklej…," povzdechl si syn, když v neděli před půlnocí zalézal do svého pelíšku. Issa byl naprosto "jasnej", pořád opakoval.
Mirka jen pokrčila rameny, její Šárka Vaňková opět postoupila.
Její vystoupení neurazí, ale ani nenadchne, shodla se porota. Myslím si to taky. A taky si myslím, že Šárka Vaňková splňuje všechny předpoklady pro českou SuperStar. Soutěží v Česku, kde nad všemi hudebními směry vede "střední proud". Vyrůstá nám nová Helenka Vondráčková.
Anetě Langerové z celého srdce přeju, aby vyhrála. Je skvělá a na rozdíl od Šárky má šanci prorazit i jinde. Už teď má svůj styl. Případná prohra jí zaručeně neublíží, i tak se o ni producenti poperou.
Po týdnu:
Spletla jsem se. A české publikum silně podcenila. Nestojí o novou Helenku Vondráčkovou, Leonu Machálkovou, Ivetu Bartošovou… Vsadili na něco úplně nového. A to je moc dobře.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama